Headlight Colors That Best Suit Your Eye Color
Make-up

Headlight Colors That Best Suit Your Eye Color

Eye shadow is vital when trying to highlight your eyes with the help of makeup. Our eyes are the windows to our soul so bringing out their colors will maximize your overall look. Read on to learn about the eyeshadow colors that reveal your eye color…🙂

  • If you have blue eyes ;

Neutral headlight shades; Suitable for blue eyes due to their cool-toned nature. It may be the right choice for you to use soft colors with orange undertones such as coral, champagne, gold and sienna to bring out the sparkle in your blue eyes.

An important point to remember about blue eyes is to avoid wearing blue eye makeup because this tone can cause your eyes to become dull.

Headlight Colors That Best Suit Your Eye Color

  • If you have green eyes ;

your green eyes; You can highlight it with lilac, violet, purple and pink tones. For a different look, you can also try brown with some bronze and gold tones in it. You can choose a brown eyeliner and mascara instead of black to complete the look.

  • If you have light brown eyes ;

Kahverengi gözler çok yönlüdür ve size boş bir tuval verir. Kahverengi gözlü insanlar hemen hemen her rengi kullanabilir ve kendine yakıştırabilir. Altın veya kırmızımsı kahverengi gibi sıcak renkler gözlerinize derinlik katacaktır. Seksi ve dramatik bir görünüm istiyorsanız koyu tonları tercih edebilirsiniz. Metalik eyeliner kullanmak isterseniz de altın tonlarını kullanmanızı öneririz.

  • Ela gözlere sahipseniz;

Ela gözlerindeki gizemi vurgulamak istediğinizde açık mor ve soluk pembeyi deneyebilirsiniz veya aynı renklerin parıltılı olan farlarını da kullanabilirsiniz. Son rötuş olarak da siyah eyeliner ve maskara uygulayabilirsiniz.

  • Koyu kahverengi ya da siyah gözlere sahipseniz;

Açık kahverengi gözlere benzer şekilde koyu kahverengi veya siyah gözler size boş bir tuval sunar. Bu avantaja sahipsiniz çünkü siyah ve kahverengi bütün ana renkler karıştırıldığında elde edilir…

Koyu kahverengi veya siyah gözler için en iyi göz farı kobalt mavisi gibi koyu bir tondur çünkü kontrast, gözlerinizi öne çıkaracaktır. Kahverengi gözleri ortaya çıkarmak için ise metalik veya mat yeşil bir far deneyebilirsiniz. Yaratıcılık sizin elinizde bütün renk paletlerini dilediğiniz ve size yakıştığını düşündüğünüz şekilde kullanabilirsiniz.

Güzel koyu gözlerinizi vurgulamak için daha fazlasını yapmak istiyorsanız siyah bir eyeliner ve rimel kullanmayı da unutmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *